PREVOR Toksikoloji Laboratuvarı ve Kimyasal Risk Yönetimi Fransa’da kuruldu.

PREVOR Laboratuvarlarında 50 yıldan uzun bir süredir, toksikolojinin özünü, insan-kimyasal ürün etkileşimlerini ve bunların akut ve kronik sonuçlarını anlamak için kimyayı, biyolojiyi ve insan fizyolojisini araştıran Darwin ve Mendeleïev ışığında, toksikolojinin özlerini tanımlamaya çalışan deneyler yapılıyor.

Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri'nden akademisyenlerle yapılan çalışmalar sayesinde, 50 yılı aşkın bir süre boyunca kimyasal ürün kültürü ve risk potansiyelleri hakkında veriler elde edildi. Toksikoloji araştırmalarında ise 25.000'nin üzerinde kimyasal ürün hakkında bilgil üretildi.

TOLKİM 1998 yılında PREVOR firmasını Türkiye’de temsil etmeye başladı. Özellikle sanayi sektöründeki birçok kuruluşa kimyasal yanık ve kimyasal döküntülerde kullanılan ilk müdahale ürünlerini sundu.

"Kazayı önleyemiyorsanız sonuçlarını değiştirin" ilkesini benimseyen TOLKİM, PREVOR ürünleri ile insan ve çevreyi koruma ve kimyasal riske maruz kalan insanlara yardım etme noktasında öncü bir firma haline geldi.