ULT TOZ VE DUMAN FİLTRE SİSTEMLERİ ASD SERİSİ

ULT TOZ VE DUMAN FİLTRE SİSTEMLERİ ASD SERİSİ

Toz halinde malzemelerin kullanıldığı üretim süreçlerinde, öğütme ya da dolum gibi işlemler sırasında kaçınılmaz olarak tozlar havada serbest kalır. Aynı durum; biçilen, öğütülen ya da aşındırılan ahşap, taş ya da metal malzemeler ile yapılan çalışmalarda da geçerlidir. Buna ek olarak çoğunlukla tozla beraber duman ve gazlar da havaya salınır. ASD Serisi Emiş Filtrasyon Sistemleri, özel olarak tasarlanmış gaz ve buhar arındırma ve eliminasyon donanımları sayesinde, personeli ve çalışma ortamını güvence altına almanın yanı sıra kullanılan cihazları zararlı emisyon atıklarından koruyarak işletmelerin maliyetlerini azaltır.

GENEL BİLGİLER

Toz halinde malzemelerin kullanıldığı üretim süreçlerinde, öğütme ya da dolum gibi işlemler sırasında kaçınılmaz olarak tozlar havada serbest kalır. Aynı durum; biçilen, öğütülen ya da aşındırılan ahşap, taş ya da metal malzemeler ile yapılan çalışmalarda da geçerlidir. Buna ek olarak çoğunlukla tozla beraber duman ve gazlar da havaya salınır.

ASD Serisi Emiş Filtrasyon Sistemleri, özel olarak tasarlanmış gaz ve buhar arındırma ve eliminasyon donanımları sayesinde, personeli ve çalışma ortamını güvence altına almanın yanı sıra kullanılan cihazları zararlı emisyon atıklarından koruyarak işletmelerin maliyetlerini azaltır.

Gaz ve Buharın 3 Farklı Zararlı Etkisi


Öğütme, aşındırma ve dolum gibi işlemler sonucu ortama yayılan tozlar, özellikle akciğerlerde, toksik, alerjik hatta kanserojen etki yaratabilirler.

Tanecik boyutları ne kadar küçükse o kadar büyük etki yaratan tozlar, akciğerlerdeki alveollere kadar ulaşabilir ve geri dönüşü olmayan hasarlara yol açarlar. Ek olarak, kullanılan makinelerin ve üretilen ürünlerin üzerinde ve iç kısımlarına sıkıca tutunan kir tabakaları ciddi hasarlar meydana getirebilir.


 

TEKNİK BİLGİLER

Uygulama Alanları: 

Öğütme, oyma, aşındırma, temizleme, nakletme, parlatma vb. işlemler.

Özellikler:

  • Tekerlekli mobil ünite,
  • Sessiz çalışan modüler tasarım,
  • Kolay kullanım ve değişim sağlayan filtre tasarımı,
  • Elektrostatik toz boyalı paslanmaz çelik gövde,
  • Ön panel kontrol elemanları,
  • Açma-kapama Düğmesi.

Hacim Kontrolü: Emiş kapasitesinin kademeli olarak ayarlanmasını sağlar.
Filtre Doluluk Göstergesi: Partikül filtreleri için optik kontrol sağlar.

Teknik Özellikler:

Device versiyon ASD 200 MD.14 ASD 200 HD.10    ASD 200 HD.12   
Max. hava akışı m³/h 635 210 220
Max. emiş gücü Pa 3,200 20,700 22,000
En düşük kapasite m³/h/Pa 250/2,200 120/13,000 120/12,000
Ölçüler (GxDxY) mm. 390 x 400 x 600-1,300*
(*Filtrenin kullanımına göre yükselklik)

Hava emiş filtre ekipmanları için daha detaylı bilgi ve size özel çözümlerimiz için bize ulaşın.

DÖKÜMANLAR

ÜRÜN FOTOĞRAFLARI