Pandemi Günleri Önlemleri: KİMYASAL KAZALARA YERİNDE MÜDAHALE EDİN, HASTANEYE GİTMEK ZORUNDA KALMAYIN!

5.03.2021


Bütün dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pandemisini, endişe verici olduğu kadar öğretici bir süreç olarak yaşıyoruz. Şirketler olarak bu süreçten birçok kurumsal ders alarak çıkacağız. Şirket içi güvenlik politikalarımızı gözden geçireceğiz, alternatif çalışma modelleri üreteceğiz, dijital dönüşümü hızlandıracağız ve belki daha yatay bir örgütlenmeye gideceğiz.

Fakat hepsinin ötesinde ülke ve insanlık olarak acilen öğrenip hayata geçirmemiz gereken bir ders var: SAĞLIKLA İLGİLİ KRİZLERE HAZIRLIKLI OLMAK!

Dileğimiz o ki, bu salgını atlattıktan sonra yerel, ulusal ve uluslararası düzeyde önlem almak için gerekli adımları atalım. Ancak şu an o ilk krizin içindeyiz ve yapmamız gereken kendi çözümlerimizi üretmek.

Uzun yıllardır İşçi Sağlığı ve Çevre Güvenliği konusunda hizmet veren, eğitimler düzenleyen, kimyasal kazalara karşı kullanılan çok önemli ürünlerin distribütörlüğünü yapan bir firma olarak, kimyasal maddelerle çalışanların ne tür riskler altında olduğunu çok iyi biliyoruz.

Kimyasal madde kullanarak üretime devam eden kurumlara, çalışanlarının sağlığı ve güvenliği için alabilecekleri çok önemli bir tedbiri hatırlatmayı görev kabul ediyoruz.

Fabrika, laboratuvar, atölye vb. alanlarda kimyasal maddelerle temas halinde çalışan elemanlarınız bütün önlemlere rağmen kazalarla karşılaşabilir ya da beklenmedik bir sebeple kimyasal maddelere maruz kalabilir. Kimyasal kazalara yerinde ve zamanında müdahale etmek şimdi hayati önem taşıyor.

Çünkü kimyasal madde yanıkları acilen ve doğru müdahale edilmediğinde ciddi ve uzun süreli tedavi gerektiren durumlara neden olabiliyor. Oysa şu günlerde birçok hastane ve sağlık çalışanı pandemiyle mücadele halinde. Üstelik Covid 19’a yakalanma riskinin en yoğun olduğu yerler ne yazık ki hastaneler. Ayrıca belirti göstermeksizin virüs taşıma olasılığı nedeniyle hepimiz birbirimiz için tehlike arz ediyoruz.

Böyle bir durumla karşılaştığınızda kullanmak üzere size kimyasal yanıklarda acil müdahale ürümüz DIPHOTERINE® Yıkama Solüsyonu’nu öneriyoruz. DIPHOTERINE®, hipertonik amfoterik özelliği sayesinde kimyasalın dokuya girişini engelliyor ve kimyasalı dokudan çıkarmaya yarayan bir ters akım oluşmasını sağlıyor.

Kimyasal kaza sonrası kullanılan DIPHOTERINE® Yıkama Solüsyonu protokolüne uyarak zamanında doğru müdahale yaptığınız taktirde %100 cevap alabileceğimiz hayat kurtarıcı bir ilk yardım ürünü. DIPHOTERINE® kimyasal yanığın ilerlemesini durdurduğu için hastanede ikincil tedavi ya da medikal müdahaleye gerek kalmıyor.

Covid 19’dan korunmak için bireysel ve toplumsal olarak ne yapmamız gerektiğini tekrarlamayı gerekli bulmuyoruz, geçtiğimiz günlerde bunu çok iyi öğrendik.

Üretime devam eden çalışanlarımızı korumak, hiç istemesek de gerçekleşen iş kazalarına yerinde, zamanında müdahale etmemizi mümkün kılacak ürünleri elimizin altında bulundurmak şimdi çok daha önemli.

DIPHOTERINE® Yıkama Solüsyonu ile ilgili tüm teknik bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Hep birlikte sağlıklı, güvende ve dayanışma halinde olmak dileğiyle…

Önceki Yazı

Tarihin Tozunu Teknolojinin Olanaklarıyla Temizlemek…

Sonraki Yazı

KİMYASAL YANIKLARA MÜDAHELE ETMENİN EN ETKİLİ YOLU: DIPHOTERINE® YIKAMA SOLÜSYONU